Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

МОБІНГ: ПРИРОДА ДИСКРИМІНАЦІЇ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ

МОБІНГ: ПРИРОДА ДИСКРИМІНАЦІЇ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ
406853 ПЕРЕГЛЯДІВ

Однією з дискримінаційних дій під час виконання трудових обов’язків є мобінг, простими словами – цькування. З поняттям мобінгу та як його розпізнати, розбираємося разом.

Українське законодавство визначає це явище як систематичні тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих чи групи працівників, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків. Це може проявлятися у формі психологічного та/або економічного тиску. Зокрема це може бути:

  • створення щодо працівника напруженої, образливої, ба більше, ворожої атмосфери, що врешті змушує його недооцінювати себе як професіонала;
  • необґрунтований нерівноцінний розподіл навантаження між фахівцями однакової кваліфікації;
  • нерівна оплата за рівноцінну працю, виконану спеціалістами однакової кваліфікації тощо.

Якщо така ситуація наявна, для колективу можливі відповідні наслідки, а саме: погіршення загального мікроклімату в команді, репутаційні ризики та навіть втрата талановитих перспективних працівників. Хоча чи не найбільш «болючими» для компанії можуть стати судові позови з відповідними фінансовими витратами.

Важливо, що у разі вчинення мобінгу працівник має право звернутися з позовною заявою до суду щодо визнання фактів цькування та їх усунення.

Разом з тим, особа має право розірвати трудовий договір, а також на підставі рішення суду може розраховувати на відшкодування шкоди, заподіяної через мобінг  у розмірі витрат, які понесла під час лікування.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео