Новини України: Мітинг у Косово проти міністра

Новини України: Мітинг у Косово проти міністра

Поліція у Косово застосовує сльозогінний газ і водомети проти тисяч етнічних албанців, які протестують у столиці частково визнаної Республіки Косово Приштині проти сербського міністра.


Поліція у Косово застосовує сльозогінний газ і водомети проти тисяч етнічних албанців, які протестують у столиці частково визнаної Республіки Косово Приштині проти сербського міністра. Деякі з мітинуючих кидали каміння в правоохоронців, що стало другим спалахом насильства в місті за останні дні.
Вимога протестувальників - відставка міністра Олександра Яблановича у зв’язку з тим, що він назвав деяких етнічних албанців «дикунами» за спробу заблокувати сербське паломництво.
Двадцять два поліцейських та щонайменше 15 протестуючих було поранено під час зіткнення у вівторок. Повідомляється, що серед травмованих був лідер Албанського націоналістичного руху самовизначення Альбін Курті.
Міністр Яблонович публічно вибачився за свої слова у бік етнічних албанців, коли він засуджував тих, хто намагався зірвати візит сербських паломників на православне Різдво до монастиря, що знаходиться в західному регіоні Косово.
Протистояння між двома народами має довгу історію. За версією етнічних албанців, деякі серби були відповідальні за військові злочини проти Косово під час війни в Сербії 1999 року. Останні спалахи насильства були викликані суперечкою з приводу майбутнього комплексу шахт в Митровиці, місті на півночі Косово.
Косово в односторонньому порядку проголосило незалежність від Сербії у 2008 році. Країна дотримується законів Євросоюзу, була визнана США та більшістю країн Європи.

СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...