Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Міністр енергетики: Україна не буде вести з росіянами жодних переговорів

Міністр енергетики: Україна не буде вести з росіянами жодних переговорів
394930 ПЕРЕГЛЯДІВ

Міністр енергетики України Герман Галущенко зустрівся з Генеральним секретарем Федеральної економічної палати Австрії Карлгайнцом Копфом й поінформував його про позицію України у питанні транзиту російського газу через територію України. Він заявив, що Україна не буде вести з росіянами жодних переговорів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

Зустріч відбулась у Відні, де делегація Міненерго перебувала для участі у засіданні Ради керуючих МАГАТЕ. Очільник міненерго розповів австрійській стороні, що після закінчення діючого контракту російський газ не буде транспортуватись через Україну до європейських країн.

«Україна не буде вести з росіянами жодних переговорів. Країни ЄС за два останні роки зуміли суттєво диверсифікувати постачання в межах ініціативи ЄК RepowerEU. Ми поділяємо позицію ЄС, що Євросоюз не зацікавлений у продовженні Україною транзиту російського газу», — сказав Герман Галущенко.

Він додав, що Україна провела стрес-тест своєї газотранспортної системи та підземних газових сховищ, який довів, що вони можуть стабільно і надійно працювати і за нульового транзиту газу. За словами Міністра енергетики, цієї зими в українських ПСГ європейські трейдери зберігали близько 3 млрд кубометрів газу, загалом же Україна готова запропонувати міжнародним партнерам для користування до 15 млрд кубометрів своїх сховищ. Українські газові потужності можуть використовуватися, зокрема, у межах  «Вертикального коридору» або інших альтернативних російським маршрутів.  

У свою чергу Карлгайнц Копф розповів, що в Австрії тривають дискусії щодо постачання російського газу. Водночас він подякував міністру за інформацію з перших вуст щодо української позиції з цього питання. Крім того, Генеральний секретар сказав, що австрійська сторона вивчає можливість направлення торгової місії до України  найближчими місяцями. 

Також під час зустрічі обговорювалось поглиблення співпраці у відновлюваній енергетиці та розвитку розподіленої генерації. Як розповів очільник міненерго, російські атаки на українську енергетику завдали значної шкоди інфраструктурі, однак Україна працює над децентралізацією генерації, що дасть змогу посилити стійкість енергосистеми. Тому співпраця з австрійськими партнерами є цікавою українській стороні. 

Довідково міненерго зазначає, що Федеральна економічна палата Австрії (Wirtschaftskammer Österreich, WKÖ) – це організація, яка координує діяльність і представляє інтереси австрійського ділового співтовариства як на національному, так і на міжнародному рівнях. Членство в палаті є обов'язковим для австрійських компаній — отже, палата охоплює всі діючі фірми країни – близько 430 000 підприємств.

  • Нагадаємо, що раніше Міністр енергетики України, зустрівшись з главами делегацій країн Європейського Союзу в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ), розповів, що росіяни вважають, ніби вони контролюють ситуацію на ЗАЕС, але насправді це не так. Герман Галущенко також нагадав, що 4 березня виповнюється рівно два роки з дня окупації росіянами найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької атомної електростанції. Під час зустрічі він також говорив про поточну ситуацію на об’єкті й можливі загрози, які існують для ядерної і радіаційної безпеки не тільки України, а і всього світу. Крім того, він розповів колегам з ЄС про проведення в Україні масштабних навчань екстрених служб для подолання наслідків можливого теракту на ЗАЕС.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео