Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

За допомогою медичного робота Da Vinci в Україні вперше виконали операцію на серці.

За допомогою медичного робота  Da Vinci в Україні вперше виконали операцію на серці.
240739 ПЕРЕГЛЯДІВ

Завдяки роботу Da Vinci, кардіохірурги львівської лікарні Святого Пантелеймона вперше успішно провели операцію на серці чоловіка із передінфарктним станом.

Про це 30 січня повідомили у Першому медичному обʼєднанні Львова через свій акаунт у Facebook. Сергій Шаріков, 44-річний резидент Волині, звернувся до медиків із скаргами на задишку та пекучий біль у серцевій області. Після обстеження встановили діагноз - стенокардія, спричинена порушенням кровопостачання міокарда. Лікарі спочатку призначили консервативне лікування, але після кількох місяців стан пацієнта не покращувався.

Звернувшись за допомогою до лікарів львівської лікарні Пантелеймона, Шаріков отримав діагноз ішемічної хвороби серця. Команда кардіохірургів під керівництвом Романа Домашича вирішила використати робота Da Vinci для проведення операції на серці пацієнта.

Цей метод втручання має численні переваги, такі як малі проколи замість великих розрізів, висока точність та швидка реабілітація. Операцію здійснили через чотири невеликі проколи, дозволяючи кардіохірургам дістатися до серцевого мʼяза, відокремити артерію від міокарда, звільнити судину та відновити нормальне кровопостачання.

Сергій став першим пацієнтом в Україні, якому виконали операцію на серці за допомогою робота Da Vinci. Операція тривала три години, а пацієнт вже на четвертий день виписався додому без жодних скарг. Роман Домашич наголосив, що це був складний, але успішний крок у розвитку роботизованої кардіохірургії в Україні.

 

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео